W dniach 6-9 listopada 2017 r. w Akademii Muzycznej w Łodzi odbył się Polski Kongres Fletowy „Determinanty warsztatu flecisty – teoria i praktyka” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fletowego. Z naszej szkoły czynny udział w Kongresie wzięły uczennice z klasy fletu Pani Małgorzaty Kacperskiej : Wiktoria Nowak i Emilia Mazuwraz ze swoim pedagogiem. W Kongresie wzięli udział także:

Pan Jarosław Wanecki – nauczyciel fletu i jako akompaniator

Pani Ewelina Wójcik.

W programie Kongresu znalazły się: seminaria specjalistyczne, referaty, wykłady, prezentacje multimedialne i lekcje otwarte prowadzone przez wykładowców z kraju i z zagranicy.

W Kongresie wzięło udział ok. 300 flecistów z całej Polski. Emilia i Wiktoria podczas Kongresu pracowały pod kierunkiem wybitnego flecisty i pedagoga prof. Antoniego Wierzbińskiego. Wielkim wyróżnieniem było wystąpienie na jednym z koncertów, towarzyszących Kongresowi naszej uczennicy Wiktorii Nowak z klasy fletu Pani Małgorzaty Kacperskiej, która była jedyną reprezentantką szkół muzycznych I stopnia. Towarzyszyła jej na fortepianie Pani Ewelina Wójcik.

Skip to content